Buď hrdý na to, čomu veríš

Keď som bol pred pár rokmi v Los Angeles a učil sa angličtinu na Coneho Valley School, bol som ohromený nielen tým, aké zábavné môže byť učenie sa jazyka, ale najmä ľudmi, s ktorými som sa stretal. Stretol som sa s ľudmi z Pakistanu, Mexika, Iránu, Vietnamu, Talianska, ale i zo Slovenska a samozrejme z Ameriky. A mali jedno spoločné, nebáli sa hovoriť o tom, čo žijú, komu uverili a čomu veria. Ja som hrdý na to, že som kresťan a som šťastný, že môžem o tom otvorene hovoriť.

Jedno je isté, diskutovať môžeme o veľa veciach a dokonca aj o viere. Ale pre mňa osobne je to niečo viac ako diskusia a to, že som mohol mať skúsenosť s Ježišom ako priateľom, ktorý ma miluje a stará sa o mňa. A preto sa nehanbím, ale naopak som hrdý na to, že verím Ježišovi a viem, že môj každy deň s ním je jedným veľkým víťazstvom. A preto začínam aj deň gurmánskou rannou modlitbou.

Ale čo je najdôležitejšie, že to nemusím zakúšať sám, ale mám okolo seba priateľov, ktorí žijú to isté.

A ako vo viere a v živote tak je to aj v otázke biznisu, snu, veci, do ktorej dávaš silu, aby rástla. Neboj sa a nehanbi sa hovoriť o tom, čo žiješ, komu veríš a čomu veríš.
Takže postav každý svoj deň na tom, čomu veríš.

Ako začínaš deň. Začni naplno! from jungletrip on Vimeo.

 

 

 

Začni nás sledovať, ak si dychtivý po novinkách Facebooklinkedininstagram