Buď odvážny rozhodnúť sa a kráčať po vode

Iba jednému človeku sa to reálne podarilo kráčať po vode a bol to práve Peter. A ako on, tak i ja, my sme mnohokrát v ľodke, kde je nám fajn, je tam sucho, máme tam jedlo, nejakých kamošov, plavíme sa spolu a život nám ubieha, alebo opačne. Našou ľoďkou môže byť čokoľvek strach, práca, úspech, vzťah, situácia, rodina, môže to byť akákoľvek oblasť v našom živote.

Niekedy si môžeme klásť otázku:”Som naozaj šťastný v tom, čo robím, čím žijem, alebo v čom žijem?” Veľakrát je odpoveď, áno. Alebo môže to byť aj tak, že veci neviem urobiť inak, môžno nemám síl a čas to zmeniť, mám strach.

Ak máš tužbu po niečom, ak chceš predsa len výjsť z ľoďky, na ktorej sa plavíš, tak je dôležitá iba jedna vec. Rozhodnúť sa, vykročiť a začať kráčať po vode. Určite to ani Peter nemal jednoduché vykročiť do rozbúreného mora, ale akonáhle sa rozhodol vykročiť, more sa utíšilo.

vitazstvo _kracanie - free unsplash

Možno teraz nevidíš, čo sa stane, možno si paralyzovaný strachom vstupiť do neistoty, či sa potopíš, alebo ostaneš na hladine, každopádne ťa povzbudzujem, buď odvážny rozhodnúť sa a začať kráčať. Až keď začneme kráčať po vode, môžeme vidieť tú zmenu, nezaobíde sa to bez boja, ale zároveň uvidíme, že strach tu nemá miesto, zrazu môžeme vidieť za obzory, môžeme dosiahnuť viac ako si predstavujeme.

A ak sa rozhodneš kráčať, tak vytrvaj, ver, že to môžeš zvládnuť a že kráčanie po vode ako v živote, tak i podnikaní ti otvára nové dvere, ktoré si predtým ani nevidel. Nenechaj sa oklamať strachom alebo myšlienkou, že sa to nedá, že to nedokážeš, že sa veci nezmenia. Vedz, že to zvládneš a nikdy v tom nie si sám, ale kráčaš spolu s rodinou, priateľmi, Bohom.

Ja osobne som začal v mojom živote kráčať po vode pred 12 rokmi a chcem ti svedčiť, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie. Viem s Kým kráčam a aj kam kráčam. Nemusím sa obávať a ani vidieť až za kopce a čo sa stane, ak urobím ďaší krok do neznáma. Mám istotu, že ak urobím akékoľvek rozhodnutie, vždy z neho výjdem ako víťaz. Vždy sa nájde nejaká ľodka, v ktorej sa opäť ocitneme, ale vždy sa môžeme rozhodnúť z nej výjsť. V mojom živote ich bolo mnoho, ale vždy mi dal Boh odvahu vystúpiť z nej a kráčať po vode, kde každým krokom objavujem nielen nové veci, ale aj sám seba.

A preto buď odvážny a neboj sa rozhodovať a kráčať.

A prečo video z porshe? Zaujalo ma najmä to, že chlapec nepozeral na svoj vek, svoju mladosť, že momentálne nemá prostriedky, ale hľadel ďalej. Bol okúzlený krásou 911 a už teraz vedel, že sa uvidíme o 12 rokov. Jednoducho sa rozhodol výjsť z ľoďky a vkročil do porshe predajne.

Jungletrip ti môže byť impulzom pre tvoje podnikanie.

Začni nás sledovať, ak si dychtivý po novinkách Facebooklinkedininstagram