Máš na niečo talent? Tak ho používaj!

Nedávno sme boli v Belgicku s maželkou a išli sme promenádou, kde boli obchody všakovakých ručne vyrábaných praliniek a kaviarničky, ale iba pri jednej som sa zastavil. Mali tam skvelú tabuľu.

Verzia 2

Ježiš urobil z vody víno. My sme urobili huby z kávy. Znie to ako nonsens, aj vtipne, ale zasiahlo ma to. A o túto skúsenosť sa chcem s Tebou podeliť.

Ked som pred 10 rokmi začínal s grafikou, takzvaným dizajnom v mojom podaní, tak každou novou vecičkou, čo som vytvoril, som bol nadšený. Čím viac som mal prvkov, cez ktoré som sa mohol prelúskať, tak tým väčšiu radosť mi to robilo.

Ak by som mal porovnať kvalitu a výstupy propagačnych materiálov pred tým desaťročím s dneškom, tak sa iba pousmejem nad tým, že aký som bol vtedy na moje výtvory hrdý. Na to, že akú ďalšiu vec som dokázal vymyslieť a vytvoriť. Na to, aký talent Boh do mna vložil. A tiež vdačný, že sa mi otvárajú dvere do stále náročnejších projektov ale o to viac zaujímavejších.

Nikdy som neštudoval grafiku alebo dizajn, ale Boh mi daroval tento talent a preto Ťa chcem povzbudiť, že ak vidíš, že máš na niečo dar, tak ho rozvíjaj, nezakopávaj ho. Rob veci, tvor, buduj, venuj sa tomu, aj keď to možno nebude dokonale prepracované (v mojom prípade ako majú napr. rôzne agentúry alebo renomovaní grafici) – to Ťa nemusí teraz trápiť. Rob to popri škole alebo aj inej práci, ako aj ja som začínal. Nájdi si výzvy a priateľov, ktorí Ťa podporia. Je dôležité, že do toho ideš a buď na seba hrdý, maj radosť z toho, že svoj dar a talent pumpuješ ako dušu do bicykla. Veď dobre vieš,  že s prázdnymi dušami sa dá jazdiť, ale predsa len sa zničia rýchlo a potom ich musíš odhodiť. A vedz, že nikdy v tom nie si sám, Boh je s Tebou, Ježiš má ten najlepší plán pre teba. On si Ťa povedie a rozvinie naplno to, čo je v tebe. Pretože s tým, kto sa hýbe, aj Boh sa hýbe.

Vieš maľovať zubnou pastou, predávať reality ako pravý gentleman, vyrábaš drevené motýle k oblekom? Alebo tvoje kovové stojany na víno sú umeleckým dielom, ukazuješ na instagrame perfektne naaranžované jedlo, alebo dokonca vieš variť ako Jamie Olivier? Si vloger, bloger, alebo máš doma báger? Tak potom čítaš tento článok v správny čas a je práve pre Teba.

V Biblii sa píše o človeku, ktorý investoval do troch mladíkov. Jednému dal tri talenty, druhému dva a tretiemu jeden talent. Prvý mladík šiel a rozvinul to a získal dalšie tri, druhý taktiež dalšie dva, ale tretí sa bál, že ho stratí, že sa mu to nepodarí, že nezíska to, čo by chcel, ak bude doňho investovať a tak ho radšej ukryl.

A tak buď aj Ty odvážny ako ten prvý mladík! Neskrývaj to, čo je v Tebe. Ak Boh do Teba vložil talent, tak ho začni používať. Maj radosť z toho, čo vytvoríš a čoskoro uvidíš ovocie investovania tvojho času a námahy. Vpusť do toho Jeho a uvidíš veľké veci. Povzbudzujem Ťa, že na to máš a dokážeš to! Ježiš je v tom vždy s Tebou!

talent_dar_pouzivaj_ho

 

Začni nás sledovať, ak si dychtivý po novinkách Facebooklinkedininstagram