Mám rodinu a som úspešný

Nedávno sme sa s kamošom Tomášom rozprávali o tom, že potrebujem pracovať viac, aby som mohol ísť s rodinou na dovolenku. A tak venujem práci veľa času, aby som získal dosť financií na týždeň peknej dovolenky s rodinou. Znie vám to vtipne? Pracujeme viac a nie sme s rodinou, aby sme potom mohli stráviť týžden niekde na dovolenke spolu.

Niekedy sme zahltení článkami o úspešných ľuďoch, čo dosiahli a kde sa teraz nachádzajú, majú dostatok všetkého, ako neustále znásobujú zisky svojich firiem a sú častokrát priekopníkmi v tom, čo robia. Mnohým z nás rezonuje film alebo kniha Steva Jobsa, jablkára, ktorý bol inšpiráciou pre apple a produkty. Nedávno som zasa dostal e-knihu o Elonovi Muskovi a jeho Space-X a nádhernej Tesly, to auto fascinuje aj mňa a keď som bol v Beverly Hills, mal som tú možnosť v ňom sedieť, bolo to pred pár rokmi.

Postupne, ako ale ideme do ich súkromia, čítame a dozvedáme sa málo v tých článkoch, či sú tí ľudia naozaj šťastní aj doma. Či videli svoje dieťa vyrastať, povedať nielen prvé slovo, boli synovi alebo dcére povzbudením v dospievaní, ako často sa s manželkou rozprávali a ešte vzácnejšie je, či ju aj počúvali a prekvapovali. Či okrem firmy investovali čas aj do rodiny.

Ja som šťastný, že som sa rozhodol ísť cestou podnikania a zároveň dávať neustále prioritu mojej rodine. Niekedy sa aj ja pristihnem pri tom, ako pracujem veľmi dlho, a to najmä vtedy, keď za mnou príde Samuel a dačo si blaboce alebo sa jednoducho dožaduje mojej pozornosti. Ďakujem Bohu za neho a za moju úžasnú manželku, a najmä za to, že môžem pracovať z domu. Kto sa rozhodol ísť cestou podnikania, vie, že to nie je úplne bez boja, ale prináša to veľa vymožeností.

rodina Dlhých - fotil Tomas Slovak

Ja viem jedno, že môžem byť úspešný a zároveň byť otcom a mať skvelú rodinu. A preto Vás chcem povzbudiť, či už podnikáte, alebo pracujete, či ste doma iba na víkend a ťažko pracujete niekde v zahraniči, aby ste zabezpečili rodinu, vedzte, že to najcennejšie máte práve doma a že ste úspešný už len kvôli tomu. Ste dôležitý pre svoju rodinu.

Byť úspešný predsa závisí od viac ako od financií, vecí a koľko času venujeme práci, alebo aké výsledky sme dosiahli. Ja viem, že som úspešný pre moju rodinu iba kvôli tomu, že som jej súčasťou.

A držím sa aj slova, ktoré mi je vždy povzbudením. Dôveruj celým srdcom Hospodinovi a nespoliehaj sa na svoj rozum. Na všetkých svojich cestách Ho spoznávaj a On ti urovná chodníky. Prisl 3,5-6

Skúste predsa len ísť inou cestou, investujte čas do rodiny, práca Vám neutečie, financie prídu a nezabúdajte, že už ste úspešný, pretože ste dostali ten najväčší dar, rodinu. Buď hrdinom pre svojho syna, dcéru a manželku.

Březňák – pivovar vo Veľkom Březne to povedal svojsky.

Začni nás sledovať, ak si dychtivý po novinkách Facebooklinkedininstagram